DIL SECINIZ 
Antalya Aktüel

DÜNYANIN ÜÇ BÜYÜK ULUSLARARASI ORGANİZASYONUNDAN BİRİ OLAN “EXPO” NEDİR?
Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya mottosu ile 2016 yılında Antalya’da gerçekleştirilecek olan “Çiçek ve Çocuk” temalı EXPO 2016 ANTALYA / Evrensel Botanik Sergisi, ülkemizin ev sahipliği yapacağı en büyük uluslararası organizasyonlarından birisi olacak. 23 Nisan- 30 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik 6 ay sürecek.


Antalya'da 177 Kelebek Türü Tespit Edildi
Antalya Kelebek Gözlem Grubu kurucusu Prof. Dr. Olcay Yeğin, kent çevresinde 177 kelebek türü belirlediklerini açıkladı. Zengin bir fauna ve floraya sahip Antalya'da bulunan kelebek türlerini yaklaşık 20 yıldır gözlemleyen Yeğin ve eşi Gülten Yeğin, öğrencilerinin de katılmasıyla Antalya Kelebek Gözlem Grubu'nu kurdu. Grup, gözlemlerini profesyonel olarak fotoğraflayıp, tür tespiti yaptırdı. Böylece Antalya'da 177 kelebek türünün varlığı belirlendi.


Antalya'da Türkiye’nin ilk Deniz Biyolojisi Müzesi açıldı.
Deniz Biyolojisi Müzesi’nde çoğunluğu Antalya Körfezi’nden olmak üzere Türkiye’nin faklı denizlerinden yakalanan deniz kaplumbağası (Caretta caretta), 9 tür köpekbalığı, 10 tür yassı köpekbalığı, yaklaşık 150 tür kemikli balık, süngerler, mercanlar, karides, ıstakoz ve yengeçler, kabuklular, ahtapot, kalamar ve sübyeler, denizyıldızları ve denizkestaneleri olmak üzere yaklaşık 500 tür deniz canlısı sergileniyor. Müzede nesli koruma altında olan, endemik ve Kızıldeniz kökenli deniz canlıları hakkında da bilgilendirmeler yapılacak.


Ahmet Muhtar Kızıltan Kültür Sanat Merkezi
Ahmet Muhtar Kızıltan Kültür Merkezi, günümüz hattatlarının Hilye-i Şerife örneklerini Antalyalılar ile buluşturuyor. Serginin kuratörlüğünü ülkemizin en büyük hat koleksiyoncusu Mehmet Çebi yapıyor. Tanıtım kitapçığında Ahmet Muhtar Kızıltan imzasıyla yayınlanan yazıda; “Dünyanın belli başlı bütün merkezlerinde, Bosna’da, Londra’da, Erbil’de Vatikan’da sergilenmiş ya da henüz hiçbir sergide yer almamış, hattatların ustalıklarının şahikasında yazdıkları 61 adet Hilye-i Şerife’yi geçmişimizin rüzgarında dalgalanan bayraklar misali istifadenize sunuyoruz” ifadesi bulunmaktadır.


En İyi Turizm Örgütü: Antalya Tanıtım Vakfı
Tourexpi Destinasyon Yönetimi Ödülleri 2014 verildi Dünyanın en önemli seyahat fuarlarından biri olan ITB´de sahiplerine verilen „Tourexpi Destinasyon Yönetimi Ödülleri“, fuarda büyük ilgi gördü. Ödüller, sahiplerine Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ve Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçisi Hüseyin Karslıoğlu tarafından verildi.


Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü
Etkinlik Programı


Anadolu Ateşi
Anadolu Ateşi, Nisan ve Mayıs aylarında da Antalya'da büyüleyici bir şov sergileyecek!


Antalya Golf Turnuva TakvimiIşık Ülkesi Likya Yolu Tanıtım Filmi
Antalyadan başlayıp Kemer üzerinden geçen ve Fethiyede sona eren 506 kilometrelik Likya Yolunun yurtiçi ve yurtdışında tanıtımı için Antalya Tanıtım Vakfı tarafından hazırlanan 40 dakikalık Işık Ülkesi Likya Yolu adlı belgesel film, dünden bugüne gerçek yaşamı gözler önüne sermektedir.


ANTALYA LEZZETLERİ YEMEK KİTABI
Toroslardan Akdenize Antalya Lezzetleri yemek kitabı, 144 sayfa ve Arabaşı ndan Cive ye, Gazel Böreğinden Arap Kadayıfına 135 yemek tarifiyle Türkçe,Almanca, İngilizce ve Rusça


Antalya Promotion Foundation


Antalya Tanıtım Videosu

Get the Flash Player to see this player.

Online Anket
Sevgili Antalya ziyaretçisi,

Web sitesi hazırlayanları olarak bizlerden farklı bakış açısına sahip ziyaretçilerimiz olabileceğini düşünerek aşağıdaki anketi hizmetlerimizi geliştirmek amacıyla doldurmanızı rica ediyor zaman ayırdığınız için teşekkür ediyoruz.

Aşağıdaki seyahat hizmetlerinden hangilerinden internet üzerinden rezervasyon yapıyorsunuz.
 Günlük Turlar      28%
 Uçuş      37%
 Otel      15%
 Araç Kiralama      5%
 Restaurant      5%
 Taksi      3%
 Transfer      4%
 
En İyi Turizm Örgütü: Antalya Tanıtım Vakfı <<< Geri  

Tourexpi Destinasyon Yönetimi Ödülleri 2014 verildi

Dünyanın en önemli seyahat fuarlarından biri olan ITB´de sahiplerine verilen „Tourexpi Destinasyon Yönetimi Ödülleri“, fuarda büyük ilgi gördü. Ödüller, sahiplerine Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ve Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçisi Hüseyin Karslıoğlu tarafından verildi.

En İyi Turizm Valisi: Rize Valisi Nurullah Çakır

Rize Valiliği olarak Doğayı Koruma ve Milli Park Onikinci Bölge Müdürlüğü ve Kültür Rotaları Derneği ile müştereken Rize için muhteşem tanıtım kitapları hazırladı. Rize´de doğa, spor ve kültür turizminin çeşitlenmesi için çok sayıda çalışmalar yaptı. Ayrıca „Rize´ye Gelmek İçin 53 Neden“ başlığı altında, „Köprüler Kenti“, „Doğa Aktiviteleri ve Macera Kenti“, „Doğa ve Tarihe Yolculuk Keşif Rehberi“, „Şelaleler Kenti“, „Yaylalar Kenti“ „Buzul Gölleri Kenti“ ve „Konaklar Kenti Rize“ adlı kitapçıklarla hem Türkiye´nin içinde hem Türkiye´nin dışında önemli fuarlarda tanıtım yaptı, Rize´nin yeniden bir destinasyon olması için olağanüstü çaba gösterdi.

Yerli ve yabancı yatırımcıları Rize bölgesine odaklamak ve motive etmek için kamu kurum ve kuruluşlarını birbirleriyle uyumlu çalışmalarına denetledi. Yurtiçi ve yurtdışı tüm turizm dinamikleri ile Rize için devamı bir irtibat kanalı kurdu.

En İyi Turizm Bölgesi Belediye Başkanı: Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, son yıllarda yaptığı olağanüstü çalışmalar ile Bodrum Yarımadası´nın tur operatörleri,uçak şirketleri ve turizm yatırımcılarının nezdinde kurumsal bir yapıya kavuşmasını sağlamıştır. Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) Başkanlığını da yürüten Mehmet Kocadon Uluslararası düzeyde yaptığı tanıtımlarla Bodrum‘un Çin, Hindistan, Avrupa ve Balkan Ülkelerinde ilgi çekmesini sağlamış ve farklı turist kitlelerini Bodrum´a çekmeyi başarmıştır. Bunun yanında „Bodrum Card“ gibi çalışmalar yaparak Bodrum´un hem turistler açısından, hem de esnaf ve adanın turistik olarak işletilmesi açısından daha kurumsal ve cazip bir görüntü kazanmasını sağlanmıştır. Mehmet Kocadon bunun yanında Bodrum´da yaptığı çalışmalarla Bodrum´un Akdeniz ve Ege çanağının en önemli yatırım bölgelerinden olup turizmde gelecekte en büyük ümit vaat eden destinasyon olarak bir ilgi odağı haline dönüşmesinde de çok büyük katkıları olmuştur. Mehmet Kocadon´un Bodrum halkının, özellikle çocuk ve gençlerin turizme kazandırılması için yaptığı çalışmaları büyük takdir toplamıştır. 

En İyi Turizm Örgütü: Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV): Nizamettin Şen

Nizamettin Şen 44 yıldır turizm sektöründe, Antalya turizminin tanıtımına büyük katkılar sağlamaktadır. Antalya turizminin gelişmesine öncülük, turizmin her dalında ilkleri Antalya´ya getirmekte büyük caba gösteren ve Antalya´nın kurumsal yapısına büyük katkılar veren ATAV Başkanı ve kurucusu dur. Antalya’nın Logosundan, Yöresel yemeklerine, Endemik Bitkilerinden Yürüyüş Yollarına kadar çeşitli projeler hayata geçirmiştir. Nizamettin Şen, özellikle Antalya Tanıtım Vakfı bünyesinde Türkiyenin ilk Kongre Bürosu’nun da kurucusudur. Son yıllarda uluslararası büyük etkinliklerin Antalya´ya gelmesi için çok büyük çalışmalar yaparak büyük fedakarlıklarda bulunmuştur. Bunun yanında son olarak Uluslararası Kongre Organizastörleri Birliği´nin (ICCA) genel kurulu toplantısının 2014 yılı 1-5 Kasım tarihlerinde Antalya´da gerçekleşmesi için çalışmalar yaparak bunu da Antalya´ya çekmeyi başarmıştır. Bunun yanında 11 yıldır yazdığı turizm yazılarıyla, turizm sektörünün ve halkın turizm hakkında bilgilendirilmesine büyük katkılar sağlamıştır. 

En İyi Otel Sahibi: Kadir´s Tree Houses Ağaç Evleri

Kadir´s Tree Houses, misafirlerine bambaşka bir Türkiye tadı vermeyi başardı. Olimpos´ta genç ve macera ruhlu gezginler için doğal ve ilginç bir mekan sağlayan Kadir´in Ağaç Evleri, farklı ve olağandışı, rahat ve dinlendirici tecrübeler arayan turistler için Türkiye´de en önemli adreslerden biri olmayı başardı. Dere kenarlarına ve çam ağaçlarının üzerine kurulmuş ahşap evlerle Kadir´in Ağaç Evleri, cevrede cok yogun bir şekilde hizmet veren herşey dahil otellerinin yanında bir vaha haline gelmiştir. Son dönemde bunların yanısıra sunduğu doğa ve deniz sporları çeşitlerini arttırma stratejisiyle yeni bir başarı kazanan Kadir´in Ağaç Evleri, hem Antalya Bölgesi´nin hem de Türkiye´nin tanıtımına çok önemli katkılarda bulunmuştur.

En İyi Otel Müdürü: Abu Dhabi “Emirates Palace” Genel Müdürü Buğra Berberoğlu

Çocuk yaşlarında Kemer´deki babasına ait küçücük bir otelde otelcilik sektörüne adım atan Buğra Berberoğlu Lausanne Otelcilik Okulu´ndan mezun olduktan sonra uluslararası büyük şirketlerinde başarılarıyla dikkati çekerek, 2004 yılında Çad´da bulunan Kempinski Otel N´Jemana´da genel müdürlüğüne atanarak burada yaptığı başarılı çalışmaların neticesinde şu an Abu Dhabi´deki dünyanın en büyük otel yatırımlarından biri olarak kabul edilen ve aynı zamanda dünyanın en lüks otellerin biri sayılan Abu Dhabi Emirats Palace´in genel müdürlüğünü başarı ile sürdürmektedir. Buğra Berberoğlu uluslararası düzeyde yaptığı bölgesel ve kıtasal turizm ve otelcilik geliştirme programlarıyla da uluslararası piyasada takdir görerek aynı zamanda Türk turizmcileri için de dünya piyasalarında büyük bir referans olmayı başarmıştır. 

En İyi Tur Operatörü / Seyahat Acentası: Karnak Travel

Kurulduğu 1985 yılından itibaren Türkiye ile ilgili özellikle Körfez Ülkeleri ve tüm Arap Dünyası´nda çok büyük tanıtımlar yapan ve o ülkelerdeki turizm merakını uyandıran, Türkiye´ye en çok döviz kazandıran üst grup turist olarak adlandırılan müşteri profilinin gelmesi için çok ciddi kurumsal çalışmalar ve tanıtım yapan Karnak Travel, bunun yanında ürün çeşitliliğini ve bölgesel tanıtımını başta Sağlık, Termal, SPA, Wellness, Kongre, Incentive, Fuar ve Cruise Turizmi olmak üzere katma değeri yüksek, ihtisas alanlarında yaptığı çalışmalarla bu ülkelerde Türkiye’ nin markalaşmasını sağlamış, ve Türkiye´nin tanıtımındaki önemli etkinliklere herzaman destek vermiştir. Türkiye’ de İstanbul merkez olmak üzere, Antalya, Bodrum ve Marmaris şubeleri,Karnak International ismi altında kurduğu Dubai, Abu Dhabi, Amman ve Beyrut Acentelikleri ve Kuzey Afrika temsilcilikleri ile hizmetlerini uluslararası pazarlara taşıyan Karnak Travel, son olarak Karnak Holidays markası altında seyahat ürün ve hizmetlerini Türk Seyahat tüketicilerinin de beğenisine sunmaktadır. 

http://www.tourexpi.com/tr-de/news.html~nid=88222

Diğer Kayıtlar
1-
2-
3-
4-DÜNYANIN ÜÇ BÜYÜK ULUSLARARASI ORGANİZASYONUNDAN BİRİ OLAN “EXPO” NEDİR?
5-Antalya'da 177 Kelebek Türü Tespit Edildi
6-Antalya'da Türkiye’nin ilk Deniz Biyolojisi Müzesi açıldı.
7-Ahmet Muhtar Kızıltan Kültür Sanat Merkezi
8-Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü
9-Anadolu Ateşi
10-Antalya Golf Turnuva Takvimi
11-Işık Ülkesi Likya Yolu Tanıtım Filmi
12-Antalya Promotion Foundation
13-ANTALYA LEZZETLERİ YEMEK KİTABI
 
Antalya Guide © Copyright 2009 Antalya Tanıtım Vakfı
Bu sitede bulunan tüm resimler, yazılar, logo ve dökümanlar Antalya Tanıtım Vakfı tarafından izinsiz alınamaz ve kopyalanamaz.
Antalya Kadın Müzesi
Designed by Mescomedia