DIL SECINIZ 
Antalya Aktüel

DÜNYANIN ÜÇ BÜYÜK ULUSLARARASI ORGANİZASYONUNDAN BİRİ OLAN “EXPO” NEDİR?
Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya mottosu ile 2016 yılında Antalya’da gerçekleştirilecek olan “Çiçek ve Çocuk” temalı EXPO 2016 ANTALYA / Evrensel Botanik Sergisi, ülkemizin ev sahipliği yapacağı en büyük uluslararası organizasyonlarından birisi olacak. 23 Nisan- 30 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik 6 ay sürecek.


Antalya'da 177 Kelebek Türü Tespit Edildi
Antalya Kelebek Gözlem Grubu kurucusu Prof. Dr. Olcay Yeğin, kent çevresinde 177 kelebek türü belirlediklerini açıkladı. Zengin bir fauna ve floraya sahip Antalya'da bulunan kelebek türlerini yaklaşık 20 yıldır gözlemleyen Yeğin ve eşi Gülten Yeğin, öğrencilerinin de katılmasıyla Antalya Kelebek Gözlem Grubu'nu kurdu. Grup, gözlemlerini profesyonel olarak fotoğraflayıp, tür tespiti yaptırdı. Böylece Antalya'da 177 kelebek türünün varlığı belirlendi.


Antalya'da Türkiye’nin ilk Deniz Biyolojisi Müzesi açıldı.
Deniz Biyolojisi Müzesi’nde çoğunluğu Antalya Körfezi’nden olmak üzere Türkiye’nin faklı denizlerinden yakalanan deniz kaplumbağası (Caretta caretta), 9 tür köpekbalığı, 10 tür yassı köpekbalığı, yaklaşık 150 tür kemikli balık, süngerler, mercanlar, karides, ıstakoz ve yengeçler, kabuklular, ahtapot, kalamar ve sübyeler, denizyıldızları ve denizkestaneleri olmak üzere yaklaşık 500 tür deniz canlısı sergileniyor. Müzede nesli koruma altında olan, endemik ve Kızıldeniz kökenli deniz canlıları hakkında da bilgilendirmeler yapılacak.


Ahmet Muhtar Kızıltan Kültür Sanat Merkezi
Ahmet Muhtar Kızıltan Kültür Merkezi, günümüz hattatlarının Hilye-i Şerife örneklerini Antalyalılar ile buluşturuyor. Serginin kuratörlüğünü ülkemizin en büyük hat koleksiyoncusu Mehmet Çebi yapıyor. Tanıtım kitapçığında Ahmet Muhtar Kızıltan imzasıyla yayınlanan yazıda; “Dünyanın belli başlı bütün merkezlerinde, Bosna’da, Londra’da, Erbil’de Vatikan’da sergilenmiş ya da henüz hiçbir sergide yer almamış, hattatların ustalıklarının şahikasında yazdıkları 61 adet Hilye-i Şerife’yi geçmişimizin rüzgarında dalgalanan bayraklar misali istifadenize sunuyoruz” ifadesi bulunmaktadır.


En İyi Turizm Örgütü: Antalya Tanıtım Vakfı
Tourexpi Destinasyon Yönetimi Ödülleri 2014 verildi Dünyanın en önemli seyahat fuarlarından biri olan ITB´de sahiplerine verilen „Tourexpi Destinasyon Yönetimi Ödülleri“, fuarda büyük ilgi gördü. Ödüller, sahiplerine Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ve Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçisi Hüseyin Karslıoğlu tarafından verildi.


Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü
Etkinlik Programı


Anadolu Ateşi
Anadolu Ateşi, Nisan ve Mayıs aylarında da Antalya'da büyüleyici bir şov sergileyecek!


Antalya Golf Turnuva TakvimiIşık Ülkesi Likya Yolu Tanıtım Filmi
Antalyadan başlayıp Kemer üzerinden geçen ve Fethiyede sona eren 506 kilometrelik Likya Yolunun yurtiçi ve yurtdışında tanıtımı için Antalya Tanıtım Vakfı tarafından hazırlanan 40 dakikalık Işık Ülkesi Likya Yolu adlı belgesel film, dünden bugüne gerçek yaşamı gözler önüne sermektedir.


ANTALYA LEZZETLERİ YEMEK KİTABI
Toroslardan Akdenize Antalya Lezzetleri yemek kitabı, 144 sayfa ve Arabaşı ndan Cive ye, Gazel Böreğinden Arap Kadayıfına 135 yemek tarifiyle Türkçe,Almanca, İngilizce ve Rusça


Antalya Promotion Foundation


Antalya Tanıtım Videosu

Get the Flash Player to see this player.

Online Anket
Sevgili Antalya ziyaretçisi,

Web sitesi hazırlayanları olarak bizlerden farklı bakış açısına sahip ziyaretçilerimiz olabileceğini düşünerek aşağıdaki anketi hizmetlerimizi geliştirmek amacıyla doldurmanızı rica ediyor zaman ayırdığınız için teşekkür ediyoruz.

Aşağıdaki seyahat hizmetlerinden hangilerinden internet üzerinden rezervasyon yapıyorsunuz.
 Günlük Turlar      28%
 Uçuş      37%
 Otel      15%
 Araç Kiralama      5%
 Restaurant      5%
 Taksi      3%
 Transfer      4%
 
Golf <<< Geri  


Belek ve Golf

Türkiye’nin turizm markası Antalya’nın gözde tatil merkezlerinden Belek, doğası ve iklimiyle dünyanın önemli tatil lokasyonlarından biri haline gelmiştir. Antalya’ya 30 kilometre mesafede bulunan Belek, 17 kilometrelik sahil şeridi ve bu şerit boyunca kurulu 5 yıldızlı otelleriyle 1990’lı yılların başından itibaren konuklarına Akdeniz’in en konforlu tatil olanaklarını sunmaktadır. 

Belek’i bölge için çekici konuma getiren özelliklerin başında ulaşım kolaylığı ve yakınında bulunan antik kentler gelmektedir. Bölge, binlerce yıllık tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, bereketli topraklarıyla her dönem cazibe merkezi olmuştur.

Belek, ılıman havasıyla tipik Akdeniz iklimine sahip olsa da, Toros Dağlarının yamaçlarından gelen tatlı sularla, diğer birçok Akdeniz beldesinden ayrı bir özelliğe sahiptir. Sahili, kıyı şeridine özgü geniş kumul kuşağı sayesinde denizin ve rüzgarın etkisinden korunmaktadır.

Tüm bu bileşenlerin oluşturduğu muhteşem atmosferiyle Belek, sadece bir turizm merkezi değil, aynı zamanda Akdeniz’in doğal yaşam karakteristiğini barındıran önemli bir bölgedir.

Belek uzun süredir ülkemizin spor turizmine yönelik hizmetler sunan gözde tatil bölgelerinin merkezlerinin başında gelmektedir. Belek’i, bu konuma taşıyan unsurların başında da iklimi, coğrafi yapısı ve elbette kararlılıkla yürütülen sürdürülebilir turizm politikaları gelmektedir. Her mevsim pek çok alanda faaliyet gösteren spor kulüplerinin gözdesi haline gelen Belek ve Belek Otelleri, Golf turizmi için de Avrupa’da vazgeçilmez bir destinasyon olmuştur.

Muhteşem iklimi sayesinde yılın neredeyse 12 ayı golf oynamaya elverişli koşullara sahip olan Belek, dünya standartlarındaki golf sahaları, lüks konaklama tesisleri ve Avrupa’nın en iyi imkanlarına sahip alt yapısıyla bu spora gönül verenler için ideal bir merkez konumundadır. 10 golf tesisi ve 14 sahasıyla, Türkiye spor turizmine nitelikli ve profesyonel hizmet vermekte olan Belek, bu alandaki en büyük gelir kaynaklarından biri olmayı sürdürmektedir... Ayrıca Belek’e 50 km uzaklıkta yer alan Alanya Belediyesi’ne bağlı; Emişbeleni, Mahmutlar, Kargıcak, Okurcalar ve Türkler beldeleri, 2012 Bakanlar Kurulu Kararı ile içerisinde golf alanlarının bulunacağı yeni turizm merkezleri ilan edilmiştir. Bu karar ile bölgedeki golf turizminin hacmi çok daha büyüyecek ve bölge golf sporu için vazgeçilmez bir lokasyon olma özelliğini sürdürmeye devam edecektir.

Belek; 47 adet 5 yıldızlı otel ve 5 yıldızlı tatil köyü, 10 golf kulübü, 14 golf sahası, 50 adet futbol sahası ve 200’ü aşkın tenis kortu ile profesyonel ve amatör sporculara hizmet sunmaktadır.

 

ANTALYA GOLF CLUB

Saha projesi tüm dünyaca ünlü ve Avrupa’nın en iyi proje-golf design şirketi olan European Golf Design mimarları tarafından hazırlanmıştır. Danışmanlığını da aynı zamanda ünlü profesyonel golf oyuncusu olan David Jones tarafından yürütülmektedir. Golf tutkunlarının keyifle oynayacakları ama bir o kadar da zorlanacakları sahalardır.

 

 

Pasha Sahası
5731 metre 72 par 18 delik
Saha Dizaynırı David Jones
Saha Mimarı Tim Lobb
Açılış 2002
Handicap 36 / 28
  PGA Sultan Sahası
6411 metre 71 par 18 delik
Saha Dizaynırı David Jones
Saha Mimarı Andrew Haggar
Açılış 2003
Handicap 28 / 24

 

 

Belek Turizm Merkezi PK 33 07500 Belek ANTALYA
Tel : 0 242 7255970
Web : www.antalyagolfclub.com.tr
E-mail : agci@antalyagolfclub.com.tr

CARYA GOLF CLUB

Şampiyona Sahası
6571 metre 72 par 18 delik
Saha Dizaynırı Peter Thomson
Açılış 2008
Handicap 36 / 28

Taşlıburun, Dinler Bahçesi Yanı 07500 Belek ANTALYA
Tel: 0 242 7256320
Web : www.caryagolf.com


CORNELIA GOLF CLUB

27 delikli oyun alanı ile uluslar arası şampiyonalara açıktır. 3 değişken 18 delik imkânı sunulmaktadır.

 

Tiberius
3143 metre 36 par
Saha Dizaynırı Nick Faldo 
Açılış 2006
Handicap 36 / 28

  Sempronia
3230 metre 36 par
Saha Dizaynırı Nick Faldo 
Açılış 2006
Handicap 28 / 24
  Galius
3181 metre 36 par
Saha Dizaynırı Nick Faldo 
Açılış 2006
Handicap 28 / 24

İleribaşı, Belek ANTALYA
Tel: 0 242 7101600
Web : www.corneliaresort.com  


GLORIA GOLF CLUB

Gloria Golf Klubu, muhteşem akdeniz iklimiyle golf tutkunlarına her mevsim golf zevkini tattırıyor. Yeşilin en canlı tonlarının buluştuğu sahalarda çevrenizi Akdeniz’in eşsiz doğası kuşatıyor.

 

 

Gloria “eski” Şampiyona Sahası
6296 metre 72 par 18 delik
Saha Dizaynırı Michel Gayon  
Açılış 1997
Handicap 36 / 28

  Gloria “yeni” Şampiyona Sahası
6239 metre 72 par 18 delik 
Saha Dizaynırı Michel Gayon 
Açılış 2005
Handicap 36 / 28
  Gloria Verde Sahası
2926 metre 36 par 9 delik
Saha Dizaynırı -
Açılış 2001
Handicap -

 

 

Acısu Mevkii, Belek ANTALYA
Tel: 0 242 7100600
Web : www.gloria.com.tr
E-mail : info@gloriagolf.com 

KAYA EAGLES GOLF CLUB

Gücünü, dünya golf tutkunlarının bir numaralı tercihi, Avrupa’nın en prestijli golf kulübü Eagles Charity Golf Club deneyimiyle birleştiren Kaya Eagles Golf Club 750.000 m2 çam ormanı içine kurulu tesisinde konuklarını keyifle ağırlıyor.

Kaya Eagles Sahası
5887 metre 71 par 18 delik
Saha Dizaynırı David Jones
Açılış 2007
Handicap 36 / 28

Üçkum Tepesi Mevkii Belek ANTALYA
Tel: 0 242 7255928
Web: www.kayahotels.com

LYKIA LINKS GOLF ANTALYA

Saha, İskoç-stili "punch and run" vuruşlarını gerektirmekte olup başarılı golfçüler için kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Çevrili fairway alanları İskoçya’daki ünlü sahaların hissini vermekte ve pot bunkerler yeşil alanları koruyarak fairway’de yerleşimi gerektirmektedir.

 

Akdeniz Sahilinde “Links” Sahası
6850 metre 27 par 18 delik
Saha Dizaynırı Perry Dye
Açılış 2008
Handicap 36 / 28
  Akademi Sahası
1286 metre 27 par 9 delik
Saha Dizaynırı Perry Dye
Açılış 2008
Handicap 28 / 24

Denizkaya Köyü, Köprüçay Mevkii, ANTALYA
Tel: 0 242 754 43 43
Web : www.lykiaworldantalya.com

MONTGOMERIE MAXX ROYAL


The Montgomerie Sahası
6400 metre - 72 par - 18 delik
Saha Dizaynırı Colin Montgomerie
Açılış 2008

İskele Mevkii, Turizm Cad. 07505 Belek ANTALYA
Tel: 0 242 7153400
Web : www.maxxroyal.com
 

NATIONAL GOLF CLUB

920 dönümlük çam ve okaliptus ağaçları ile kaplı arazide kurulmuş olan National Golf Club, uluslararası golf turnuvalarının oynanmasına olanak sağlayan EPGA standartlarına uygun Türkiye’nin ilk golf kulübüdür. Tesisde 18 delikli şampiyona alanı, 9 delikli akademi alanı, Driving Range, 2 Putting Green, Bunker ve Chipping Practise Area bulunmaktadır.

Şampiyona Sahası
6172 metre 72 par 18 delik
Saha Dizaynırı David Feherty / David Jones
Açılış 1994
Handicap 36 / 28
  Akademi Sahası
1547 metre 29 par 9 delik
Saha Dizaynırı David Feherty / David Jones
Açılış 1994
Handicap 28 / 24

 

Belek Turizm Merkezi, 07500 Serik ANTALYA
Tel: 0 242 7254620
Web : www.nationalturkey.com
E-mail : info@nationalturkey.com

 

NOBILIS ROBINSON GOLF CLUBS

Doğal çam ormanı içinde 750 dönümlük alanda yer alan tesisde, 6314m’lik şampiyona tee’si, 5877m’lik erkekler tee’si, 5103 m’lik kadınlar tee’si bulunmaktadır. 18 delikli par 72 Şampiyona Golf sahası bulunmaktadır. 22 adet elektrikli buggy, 3 adet kum çalışma havuzu, 2 adet antrenman greeni, 1’i kapalı olmak üzere 4 adet antrenman vuruş platformu bulunmaktadır.

Nobilis Sahası
6312 metre 72 par 18 delik
Saha Dizaynırı Dave Thomas
Açılış 1998
Handicap 36 / 28

Acısu Mevkii, Belek PK 56, Serik 07500 ANTALYA
Tel: 0 242 7100300
Web : www.robinson.com

SUENO GOLF HOTEL

Sueno Golf Sahaları, Antalya ilinin Belek Turizm merkezinde,Taşlıburun mevkiinde olup, havaalanına 25 km. uzaklıktadır

The Pines Sahası
6413metre 72 par 18 delik
Saha Dizaynırı Andrew Crawen
Açılış 2007
Handicap 36 / 28
  The Dunes Sahası
5643 metre 69 par 18 delik
Saha Dizaynırı Andrew Crawen
Açılış 2007
Handicap 36 / 28

 

Taşlıburun Location, Kadriye – Belek ANTALYA
Tel: 0 242 7254470
Web : www.sueno.com.tr
E-mail : info@sueno.com.tr

 

TAT GOLF CLUB

Kum tepeleri, göl ve nehirlerle temin edilmiş alanın doğal karakteri mümkün olduğunca muhafaza edilmiştir. Doğrudan Akdeniz sahilinde yerleşik olan saha mümkün olduğunca aslı ile aynı bırakılmıştır. Bu alanın en güzel görünümlerinde rehberlik etmekteyiz. Birçok golf atış alanları Akdeniz, toros dağları ve kum tepelerinde sizlere en iyi görünümü vermek üzere zirvelere yerleştirilmiştir.

 

The Mediterrranean
6056 metre 72 par
Saha Dizaynırı Hawtree  
Açılış 2007
Handicap 36 / 28

  The Forest
6072 metre 72 par
Saha Dizaynırı Hawtree 
Açılış 2007
Handicap 36 / 28
  The River
6192 metre 72 par
Saha Dizaynırı Hawtree
Açılış 2007
Handicap 36 / 28

Üçkum Tepesi Mevkii, Belek ANTALYA
Tel: 0 242 7255303
Web : www.tatgolf.com.tr
E-mail : info@tatgolf.com.tr

Türkiye Golf Federasyonu
www.tgf.org.tr

 
Antalya Guide © Copyright 2009 Antalya Tanıtım Vakfı
Bu sitede bulunan tüm resimler, yazılar, logo ve dökümanlar Antalya Tanıtım Vakfı tarafından izinsiz alınamaz ve kopyalanamaz.
Antalya Kadın Müzesi
Designed by Mescomedia